Wydarzenie

Data: 20.04.2021 r., godz. 15.00    800
Czwarte spotkanie tematyczne z cyklu "Moja droga do Norwida". Zapraszamy do obejrzenia transmisji online na FB Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce o godzinie 18:00.
Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski, przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Gryglas oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Anna Maniecka zapraszają na czwarte spotkanie tematyczne z cyklu "Moja droga do Norwida". O ciągłej aktualności dramatów Norwida rozmawiać będą Anna Kękuś oraz Grzegorz Mrówczyński.
Link https://fb.me/e/8PqFzqI5l

Prelegenci:
Anna Kękuś – reżyser z dyplomem magistra warszawskiej Akademii Teatralnej, doktor sztuki teatralnej w dziedzinie reżyserii (tytuł rozprawy doktorskiej: „Opis realizacji scenicznej – Dzieje grzechu Stefana Żeromskiego – we własnej adaptacji, inscenizacji i reżyserii“), dyplomowany menedżer kultury (studia podyplomowe – Szkoła Główna Handlowa). Aktorka, autorka sztuk, adaptacji, scenariuszy, scenografii, kostiumów. Laureatka nagród teatralnych, stypendiów. Dwukrotnie – jurorka Ogólnopolskiego Konkursu na inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej. Autorka publikacji, m. in. – rozmowy z twórcami polskiego teatru i filmu, cykle - Z okien ratusza oraz Galeria scenografów. Trener w dziedzinie rozwoju osobistego.
Autorka: scenariuszy teatralnych – Sufit i podłoga, Uderz w stół..., Roxi Bar, Królowie życia, Ja, ty, on, ona...; adaptacji teatralnych - Dzieje grzechu, Pociąg, My Fair Lady, Krasomówca, Tulipanów gorzki zapach; scenariuszy imprez kulturalnych - Na skrzyżowaniu kultur; opracowań twórczych - Drugi pokój.

Grzegorz Mrówczyński - Reżyser, aktor, pedagog. Laureat, licznych nagród za reżyserię m.in. za "Białe małżeństwo" Tadeusza Różewicza na Międzynarodowym Festiwalu "Ludzie" w Orle, Rosja 2013. Wieloletni dyrektor teatrów w Bydgoszczy, Poznaniu (Teatr Polski) i Jeleniej Górze. Związany także z Teatrem Rampa w Warszawie, w którym wyreżyserował wspaniale przyjęte spektakle Sceny Kameralnej "Sonatę Kreutzerowską wg.Lwa Tołstoja i renesansową farsę wg Pietro Aretino "Jak Nanna swą córeczkę Pippę na kurtyzanę kształciła".Jako twórca Sceny Mrowisko w podziemiach Teatru Rampa w latach 2011 - 2014 wyreżyserował "Kleopatrę i Cezara" Cypriana Kamila Norwida, "Krzyk słonia" Farida Nagima, "Pod Akacjami" Jarosława Iwaszkiewicza.

Spotkania w ramach cyklu "Moja droga do Norwida" organizowane są we współpracy z Fundacją Museion Norwid (http://fundacjamuseionnorwid.pl/).