Święto Państwowe

Data: 13.04.2021 r., godz. 15.30    701

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Dziś 13.04.2021 r., obchodzimy 81. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i oddajemy cześć Ofiarom tej Zbrodni. Decyzją władz Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich z 5 marca 1940 r., zamordowano wiosną 1940 roku w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Starobielsku, Ostaszkowie, Kuropatach, Bykowni, Twerze i innych miejscach kaźni , wśród ofiar było ponad 10 000 oficerów Wojska Polskiego, Policji Państwowej, Straży Leśnej, innych formacji mundurowych, ponad to urzędnicy państwowi, nauczyciele, prawnicy, lekarze, inżynierowie, przedsiębiorcy, ludność cywilna, elita narodowa. Próbowano wymazać po raz kolejny Polskę i Polaków z mapy Europy, ale Polska ponosząc wielką Ofiarę powstała.

W związku z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a także dla uczczenia Ofiar tragicznego lotu do Smoleńska polskiej elity narodowej, Adam Lubiak - Starosta Wołomiński wraz z Adamem Pietrzakiem - Przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego, radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyną Lubiak, przedstawicielami I Warszawskiej Brygady Pancernej: płk. Michałem Pykaczem, ks. płk. Grzegorzem Krupskim, por. Tomaszem Ślączką, przedstawicielami Poczty Polskiej: prezesem Tomaszem Zdzikotem i wiceprezesami Krzysztofem Falkowskim i Mateuszem Wodejko, przewodniczącym NSZZ „Solidarność” w Wołominie Józefem Radzio, radnym Wołomina Andrzejem Fuśnikiem oraz wiceprezesem Fundacji ks. Ignacego Skorupki Zbigniewem Paziewskim, oddali w dniu 10 kwietnia na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej i tragedii Smoleńskiej.

Cześć i Chwała Bohaterom!